wersja angielska

Program komputerowy PRZEGLĄD:
dla inżynierów budownictwa,
dla zarządców i właścicieli budynków

Bezpieczna żywność
w przedszkolu, w szkole, w restauracji
z programem komputerowym POLHACCP

Popularne gry logiczne i łamigówki są bardzo korzystne dla zdrowia. Ta swoista gimnastyka umysłu wpływa pozytywnie na komórki nerwowe mózgu. Lekarze zalecają gry i łamigówki logiczne jako panaceum na poprawę pamięć, sprawności umysłowej, zdolności koncentracji i jasności myślenia.

Prowadzono badania, które potwierdziły powyższe spostrzeżenia: w Zairze, w latach 1973-1974 przez dra Alberta Franka, w latach 1977-1979 na Chińskim Uniwersytecie w Hong Kongu przez dra Yee Wang Fung; w Wenezueli w latach 1979-1983. Do jakich konkluzji doszli naukowcy: Gry logiczne i łamigówki tworzą wiele wzorców do rozwiązania, które mogą być wykorzystane - poprzez analogię - w realnym życiu, uczą więc szybkiego rozwiązywania problemów, propagują intelektualną czujność, rozwijają zainteresowania, kreują postawę aktywnego uczenia się.

Łamigłówka Sudoku została rozpowszechniona w Japonii w 1986 roku. Prawdziwym twórcą Sudoku jest jednak matematyk z Bazylei: Leonhard Euler. Kariera Sudoku rozpoczęła się całkiem niedawno, bo w 2005 roku.